کارشناسان ما در خدمت شما هستند
    66464045 (خط ویژه)  88765541    88756190
انواع ویزای آمریکا

 

 

 

 

در این قسمت انواع مختلف ویزای امریکا که بسیار مورد سوال است را توضیح می دهیم.

 
B: تایپ ویزای B و یا Visitor Visa ، نوعی از ویزای غیر مهاجرتی امریکا است، این نوع ویزا، ویزای موقت سفارت امریکاست که سه نوع دارد.

B1 : افرادی که اغلب برای ویزاهای موقت تجاری از قبیل: شرکت در کنفرانس، سفر جهت اخذ قرارداد، دریافت مشاوره جهت ثبت شرکت و... درخواست دارند.

B2: افرادی که درخواست ویزای توریستی،دیدار آشنایان و جهت معاینات پزشکی می خواهند به امریکا سفر کنند.

 

B1/B2 : این درخواست برای افرادی است که ویزای توریستی و تجاری درخواست می کنند،در واقع این نوع از ویزا تلفیقی از ویزایB1 و B2 می باشد.

برای نوع ویزای B فرم DS-160 برای تمامی افراد درخواست کننده به صورت جداگانه باید تکمیل شود و لازم به ذکر است که افراد پایین تر از 13 سال و بالای 80 سال نیازی به حضور در مصاحبه را ندارند.

F ،M، J : جهت تحصیل در امریکا شما نیاز به ویزای دانشجویی دارید که در اولین قدم جهت دریافت این نوع ویزا دریافت گواهینامۀSEVP و فرم I20از دانشگاه است و پس از آن می توانید جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.

متقاضیان ویزاهای دانشجویی علاوه بر هزینۀ ویزا ،هزینۀ SEVIS هم جهت درخواست ویزا باید پرداخت کنند.

 

ویزای دانشجویی عموماً 3 نوع هستند :

ویزای گروه F: این نوع ویزا را افرادی می توانند درخواست دهند که به علت های زیر قصد سفر به امریکا دارند:

- ادامه تحصیلات در مقاطع دانشگاهی

- ادامه تحصیلات در مقطع دبیرستان

- تحصیلات در مقطع ابتدایی خصوصی

- تحصیلات در مقطع مدرسه علوم دینی

- تحصیل در دیگر موسسه های دانشگاهی از جمله برنامه های آموزشی زبان

F1 : شخص درخواست کننده برای ویزای دانشجویی باید این نوع ویزا را درخواست کند.

F2 : همسر ویا فرزندان زیر 21 سال متقاضی به عنوان همراه می توانند تقاضای این نوع ویزا را نمایند.

در ویزای F1 به دارنده ویزا اجازه کار حین تحصیل نمی دهند و دانشجو اجازه کار به مدت یک سال پس از فارغ التحصیلی را دارد.

ویزای F1 محدودیت سنی ندارد و اشخاص از مقاطع پایه تا فوق دکترا می توانند جهت دریافت این نوع از ویزا اقدام نمایند.

 

ویزای گروه M: این نوع ویزا را افرادی درخواست می دهند که قصد تحصیل در یکی از هنرستان ها یا مؤسسات غیر علمی در زمینه هایی مانند: طراحی لباس، عکاسی، مدلینگ و ... را داشته باشند.

فرد متقاضی پس از دریافت فرم I20از دانشگاه و پرداخت SEVIS می تواند برای این نوع از ویزا اقدام کنند.

ویزای M هم به 2 دسته تقسیم می شود:

M1 : شخص درخواست کننده برای ویزای دانشجویی باید این نوع از ویزا را درخواست کند.

M2 : همسر ویا فرزندان زیر 21 سال متقاضی به عنوان همراه می توانند تقاضای این نوع ویزا را نمایند.

 

ویزای گروه J: این نوع ویزا به محققین،پژوهشگران و افرادی که نیاز به فرصت مطالعاتی دارند داده می شود. دارندگان این ویزا اجازه کار حین تحقیق را دارند و حداکثر2 سال پس از پایان تحقیقاتشان باید خاک امریکا را ترک کنند.

ویزای گروه J هم به 2 دسته تقسیم می شود:

J1:شخص درخواست کننده برای ویزای دانشجویی باید این نوع از ویزا را درخواست کند.

J2 :همسر ویا فرزندان زیر 21 سال متقاضی به عنوان همراه می توانند تقاضای این نوع ویزا را نمایند.

 

H1-B: از نوع ویزا های کاری می باشد که متقاضی قبل از اقدام کردن برای این نوع ویزا باید پیشنهادِ کار از یک شرکت معتبر در امریکا داشته باشد،حداقل شرایط لازم جهت در خواست این ویزا دارا بودن مدرک لیسانس و یا 12 سال سابقه کارِ قابلِ استناد در همان رشته می باشد.

لازم است بدانید شما با داشتن ویزا می توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به عنوان همراه معرفی کنید ولی آنها اجازه کارندارند.

زمان درخواست این ویزا 01.April به بعدِ هر سال می باشد و درخواست این ویزا محدویت زمانی ندارد ولی از زمان شروع و تا تکمیل ظرفیت سالانه ( 6500 نفر ) فرصت دارید تا برای این ویزا اقدام کنید. از روز درخواست معمولاً 4 تا 6 ماه طول میکشد تا جواب ویزای شما آماده شود.

یکی از مزیت های این ویزا این است که معمولاً 3 ساله صادر می شوند و در صورت داشتن شرایط لازم قابل تمدید تا 6 سال می باشند و داشتن این ویزا درواقع راهیست برای دریافت گرین کارت امریکا.

 

برچسب ها: دارالترجمه، دارالترجمه رسمی، دفتر ترجمه، دفتر ترجمه رسمی، دارالترجمه نوید، ترجمه رسمی مدارک آمریکا، ترجمه رسمی مدارک پذیرش، مهاجرت کاری، اخذ پذیرش، پر کردن فرم پذیرش دانشگاهی، فاند، گرفتن فول فاند، نوشتن رزومه، نوشتن sop، دارالترجمه رسمی نوید، مکاتبه با استاد، فرستادن ایمیل به استاد، سفارت آمریکا در آنکارا، سفارت آمریکا در ابوظبی و دبی، سفارت آمریکا در ارمنستان، سفارت آمریکا در گرجستان، دارالترجمه رسمی لاتاری، ترجمه رسمی مدارک لاتاری، دارالترجمه رسمی مدارک دانشگاهی، اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا، ادامه تحصیل در آمریکا، شرایط زندگی در آمریکا، شرایط تحصیل در آمریکا، تافل دانشگاه های آمریکا، Gre، تافل استاد اعلایی، تافل برزآبادی، کلاس زبان حامد اعلایی، کلاس زبان دکتر برزآبادی، وزارت علوم، ریزنمرات، دانشنامه، ترم، تعرفه هر ترم، ترجمه واحدهای درسی، ترجمه درس های دانشگاهی، ترجمه ریزنمرات دانشگاه، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه آزاد، دانشگاه تهران، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه ایوانکی، دانشگاه گیلان، دانشگاه مازندران، دانشگاه آمل، دانشگاه شیراز، دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شریف، گواهی رتبه سازمان سنجش، تاییدیه تحصیلی، پیشخوان دولت، دارالترجمه رسمی، دارالترجمه رسمی مهاجرسرا، دارالترجمه مهاجرسرا، nhvgj[vli، nhvhgj[vli vsld، ntjv jv[li، ثبت نام کلاس تافل، آزمون تافل، امیربهادر، سنجش، سازمان سنجش، noet، معرفت، حکمت، پرداخت هزینه تافل، ووچر تافل، حداقل نمره تافل، لیسنینگ، وربال، کوانت، منابع، مگوش، لغت وربال، رایتینگ، فرم ds-160 فرم ds260، نامه اول، نامه دوم، پست آنکارا، ثبت نام پست مدارک سفارت، خیابان آتاتورک، دکتر سفارت، واکسن، انستیتو پاستور تجریش، کارت زرد، ورود به آمریکا، کیس نامبر، شماره کیس، 2016as، 2017as، 2018as، 2019as، پرداخت 165 دلار، تغییر آدرس، وقت سفارت، پیکاپ پاسپورت، گذرنامه، مهر، گواهینامه کالیفرنیا

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به دارالترجمه رسمی نوید می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح